עבודה לא רציפה- החלפת מקום עבודה

תופעת החלפת מקום עבודה על ידי שכירים הינה מוכרת וידועה. מטבע הדברים, סוגיה זו גם גוררת תהיות הקשורות לכספים, פיצויים, ובכלל, אודות זכויות עובדים. במאמר זה, הבאנו עבורכם מספר דוגמאות רלוונטיות לעניין.

זהירות: שימרו על זכויותיכם הפנסיוניות

חשוב מאוד לדעת, כי תיתכן פגיעה בזכויות הפנסיוניות של מבוטח בקרן פנסיה (או ביטוח מנהלים), על ידי הפסקת עבודה ל-5 חודשים ויותר. הכוונה היא לכך, שכל מבוטח בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים, זכאי להמשך כיסוי למשך 5 חודשים בביטוחי אובן כושר עבודה, ביטוח שאירים במקרה של מוות. אולם, במקרה של הפסקת עבודה למשך 5 חודשים ויותר, תפסיק את צבירת הוותק מטעם העובד לצורך כיסוי ביטוחי למחלות קיימות וכדומה.

לכן, קיימת אפשרות של שמירה על הרצף הביטוחי על ידי תשלומים קטנים לקרן הפנסיה, באופן חודשי. תשלומים אלה ניתנים לביצוע הן על ידי הסדר ריסק שאר מתייחס לתשלומים נמוכים לקרן הפנסיה או לחברת הביטוח לתקופה מוגבלת, או להפקיד לקרן או לביטוח הפקדות חודשיות באופן עצמאי. אולם, חשוב לציין כי במקרה של הסדר ריסק, צבירת הוותק תימשך מן הנקודה בה הופסקה ההפקדה האחרונה.

סוגיה נוספת: דמי אבטלה

שכירים הופסקה עבודתם עקב פיטורים, התפטרות ועוד, עשויים להיות זכאיים לדמי אבטלה בתקופה בה טרם מצאו עבודה חדשה. תקופת הזכאות המירבית נקבעת לפי קריטריונים שונים, כגון גיל הזכאי ומספר בני המשפחה התלויים בו. כמו כן, דמי האבטלה נקבעים לפי מדרגות הכנסה, באחוזים מן השכר היומי הממוצע אשר הרוויח הזכאי לפני תקופת האבטלה.

מקרה אחר: עבודה לא רציפה עקב החלפת מעסיקים 

קיימים מקרים בהם זכאי עובד אשר הפסיק את עבודתו עקב חלופת מעסיקים, כגון התפטרות או פיטורין, לקבל פיצויי פיטורין. התנאי הבסיסי לקבלת פיצויי הפיטורין במקרה זה הוא עבודה של שנה אחת לפחות אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה. ככלל, העובד יהיה זכאי לפיצויי פיטורין במקרה של פגיעה בזיקה בין העובד לבין מקום עבודתו, עקב חילופי המעסיקים. אולם, חשוב לציין כי לא כל מקרה של חילופי מעסיקים יהפוך את העובד אוטומטית לזכאי לפיצויי פיטורין במקרה של התפטרות.

*מאמר זה מכיל מידע כללי ואיננו מהווה מסמך משפטי או ייעוץ משפטי.

צרו קשר לשם קבלת ייעוץ חינם


 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

תגיות

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה