הנפקת תג נכה

תו חניה לנכה, מסייע לנכים באיתור מקום חניה גם במקרים בהם אין חניה פנויה בנמצא. קיימות הטבות רבות אותן זכאי לקבל הנכה, כאשר אלו ניתנות בהתאם לסוג ואחוזי הנכות אותם קיבל. ככלל, ניתן לקבל תו נכה עבור שני רכבים, ככל ששני כלי הרכב משמשים לניידות הנכה. יתרה מזאת, על אחד משני הרכבים ניתן לשלם אגרה מופחתת העומדת על 27 שקלים. נוסף על כך, מדי 8 שנים עתיד להתחדש תו הנכה ולהישלח בדואר לבית הנכה.

היכן קיימת חובת הצגת תו נכה?
באופן כללי, קיימת חובת הצגת תו נכה כתנאי לחנייה במקום אסור, כאמור בחוק חניה לנכים. אולם, זה לא מכבר הוציא בית המשפט המחוזי בירושלים קביעה לפיה אין חובת הצגה של תו נכה משותק ברגליו, בסמוך לתמרור ג- 43 (תמרור כחול המגדיר אזור מותר לחניית נכה משותק רגליים). פירושו של דבר, ניתן להחנות רכב המסייע לנכה בסמיכות לתמרור האמור מבלי להציג ברכב את תג הנכה.  בשונה מכך, באזורים בהם אין תמרור המורה על חניית נכים (דהיינו- מקום אסור לחניה), קיימת חובת הצגת תג נכה, כאשר החניה מותרת בהתאם לסוג תו הנכה שקיבל.

הוצאת תג נכה
ככלל, הליך הוצאת תג נכה בישראל הינו ארוך ומסורבל, הכרוך בהשקעת זמן רב, לא מעט טרטורים וטלפונים מייגעים, כאשר במקרים רבים התג המבוקש מגיע כעבור זמן רב. אשר על כן, בעת הוצאת תג נכה, מומלץ לפנות לחברת מימוש זכויות רפואיות, אשר תדאג לטפל בכל ההליכים הבירוקרטיים הכרוכים בהוצאת התג, תחסוך זמן רב ותמנע מטרדים עתידיים מיותרים. החברה עתידה לוודא שהלקוחות הפונים אליה יקבלו את כלל הזכויות המגיעות להם מהמדינה בכל הנוגע להוצאת תו הנכה, תוך הפחתת זמן ההמתנה לקבלת התג למינימום האפשרי וכן עדכונים שוטפים על הנעשה.

לסיכום, מקווים שהצלחנו להסביר כראוי את נושא חובת הצגת תו חניה לנכה. חשוב לציין כי הקושי האמיתי מתקיים למעשה בתהליך הוצאת תו החניה לנכה כמובן, אולם גם במקרה של הסתבכות אחרת עם החוק בנושא זה, מומלץ לפנות לגום מקצועי ומיומן לייעוץ.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה