הכתבה הזאת עשויה להניב לכם כסף. כסף שאולי מגיע לכם, ושכחתם או לא ידעתם. לאיתור כספים יש הרבה מאוד משמעויות. עבור הציבור הרחב, אולי לא יעניינו כל כך סכסוכים עסקיים, כאשר שותף אחד מסתיר כספים מפני שותפים אחרים. ואכן, לא על זה אנו רוצים לספר כאן. אנו רוצים לספר על איתור כספים בתור תופעה הרלוונטית להרבה מאוד אנשים, יתכן מאוד שגם לכם. 

כיצד איתור כספים רלוונטי לציבור הרחב 

ריכזנו עבורכם כמה וכמה דוגמאות לכספים שאבדו וניתן לאתר. די מהר תבינו מתי ובאילו מקרים הדוגמאות הללו רלוונטיות גם לכם. 

 1. חשבונות ישנים – אם אי פעם פתחתם חשבון בנק ואחר כך פתחתם חשבון אחר, יתכן שבחשבון הישן מחכה לכם כסף. בנק שלא הצליח לאתר בעלים של חשבון ישן פשוט מגדיר את החשבון בתור "חשבון ללא תנועה". 
 2. זכויות פנסיה ממעסיק קודם – אם עברתם מקום עבודה לפני כמה שנים (אפילו עשר או עשרים שנה) יכול להיות שיש לכם קרן פנסיה או קופת גמל לא פעילה. כלומר, אפילו אם אתם מפקידים היום לקרן פנסיה, אולי יש לכם "בצד" קרן או אפילו שתיים ששכחתם מקיומן. 
 3. חשבון יורשים – על פי נתוני בנק ישראל, כמעט מאה אלף חשבונות בנק שייכים ליורשים (חשבון נפטר). חלק גדול מהחשבונות הללו נמצא חודשים ואפילו שנים כאבן שאין לה הופכין. הרבה יורשים שגרים בארץ או בחו"ל אפילו לא יודעים שמגיעים לכם כספים. 
 4. תוכניות חיסכון ישנות – פעם היה מאוד מאוד מקובל לפתוח תוכניות חיסכון. הכסף נצבר בחשבון חיסכון נפרד. אם יתכן שפעם פתחתם לעצמכם או לילדים חשבון שכזה (או שהוריכם פתחו בשבילכם) יתכן שזהו כסף שפשוט צריך לאתר. 
 5. מוצרים פנסיוניים כגון ביטוח בשילוב חיסכון, ביטוחי מנהלים, קופות תגמולים, כל חיסכון ארוך טווח שלא מקושר לחשבון עו"ש פעיל עשוי להישכח. 

כך לקדם איתור כספים ומהר 

תופעה של כספים שנעלמו מוכרת בכל העולם. בנק ישראל מגדיר זאת בתור "הר של כספים" שמגיע לציבור. אם לא תחפשו, תפסידו. חברת אופקים, מתמחים באיתור, חשבונות רדומים, החזרי מס. זה שלכם ובשבילכם.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה