הנפקת תג נכה

חולי סרטן מסוימים עשויים להיות זכאים לתו נכה, דבר שעשוי להקל משמעותית על חייהם. קראו אודות תנאי הזכאות ושאר מידע חיוני שעליכם לדעת!

האם חולי סרטן נמצאים בין אוכלוסיית הזכאים לתו נכה?

באופן כללי כן, אולם הזכות לתו נכה אינה מוענקת לכל חולה סרטן, אלא לחולים שיעמדו בקריטריונים המפורטים בחוק חניית נכים:

 • את הבקשה לתו נכה יכול להגיש אדם המתקשה בהליכה עקב מחלה או מספר מחלות, באופן בו תנועותיו מסוכנות לבריאות או שהוא מרותק לביתו.

בנוסף, צריך להתקיים אצל האדם אחד מהתנאים הללו:

 • נכותו הרפואית הינה בשיעור של לפחות 60%  (בקביעה של וועדה רפואית של משרד הבריאות\ביטוח לאומי)
 • האדם מוגבל בהליכה באופן בו הוא זקוק לכסא גלגלים.
 • האדם נכה וזקוק לרכב עקב רגליו הנכות

על כן, נראה כי קיימים גם חולי סרטן אשר יכולים לענות לאחת מן ההגדרות המוצגות לעיל, כגון חולים שמחלתם מקשה על הליכתם עקב חולשה רבה וכד' ולכן חייבים להתנייד עם רכב וכד'.

האם חולה סרטן נדרש להגיש מסמכים מיוחדים לאגף הרישוי?

חולה סרטן איננו נדרש להגיש מסמכים מיוחדים, אולם הוא יידרש להגיש לאגף הרישוי מסמכים רפואיים עדכניים שנכתבו על ידי רופא מומחה בתחום מחלתו, המעידים על נכותו והיזדקקותו לתו נכה. חשוב לציין כי חולים רבים נתקלים בקושי להוכיח לאגף הרישוי את הצורך שלהם בתו נכה, שכן מחלתם לא קשורה תמיד בקשר ישיר לרגליים וכד'.

ייעול הפנייה לאגף הרישוי

יש לזכור כי ניתן לערער על החלטת אגף הרישוי רק לאחר 90 ימים מההחלטה הראשונה שניתנה. מעבר לכך, ערעור על החלטה שניה יוכל להיעשות רק לאחר שתעבור שנה ממתן ההחלטה האחרונה. לכן, עבור מי שהצורך שלו בתו נכה הוא דחוף והכרחי, היינו ממליצים לייעל את הפניה לאגף הרישוי בעזרת היוועצות וליווי של חברת מימוש זכויות רפואיות. בעזרת החברה, תוכלו לקבל מידע חיוני אודות המסמכים שיש להגיש, על התהליך עצמו וכן, לקבל ליווי מקצועי על לקבלת תו הנכה.

חברת אופקים תשמח לעמוד לרשותכם בדרך לקבלת תו הנכה המגיע לכם. השאירו פרטים או צרו קשר!

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה