הנפקת תג נכה

הזכויות המוקנות לבעלי תו הנכה מתוקף חוק חניה נכים משאירות מקום לפרשנות במקרים רבים, בייחוד בכל הקשור להיתר החניה במקום שאינו מסומן. אם ברשותכם תו נכה או שאתם מתכננים להגיש בקשה לאחד, כשאי לכם לקרוא את המאמר הבא!

מהן הזכויות הבסיסיות שמקנה תו הנכה?

באופן כללי, תו הנכה מאפשר לבעליו להחנות את הרכב במקומות המיועדים והמסומנים כמקומות חניה לנכים ובנוסף, להחנות את הרכב במקומות שאינם מותרים לחניה על פי תנאים מסוימים:

 • החניה איננה מסכנת או מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לאנשים עם כסאות גלגלים, לעגלות תינוקות וכד'.
 • החניה איננה גורמת להפרעה בתנועה על הכביש.
 • לא נמצא מקום חניה אחר המותר לחניית נכים או מקום חניה מסודר לנכים בסמוך למקום, או שמקום חניית הנכים הסמוך לא היה פנוי.

כמו כן, חוק חניה לנכים מפרט גם את איסורי החניה לבעלי תו נכה, כגון:

 • אסור לחנות על מעבר חציה או בתחום של 12 מ' לפניו.
 • אסור לחנות בתוך צומת ובתחום של 12 מטר ממנו, אלא אם כן קיים סימון מתאים המתיר את החניה.
 • אסור לחנות בצדו של רכב עומד או חונה לצד הדרך.
 • אסור לחנות במקום הכניסה לחניון.
 • אזור להחנות בנתיב המיועד לתחבורה ציבורית.

(קיימים איסורים נוספים המפורטים בחוק)

אי בהירות בלשון החוק

לכאורה, נדמה כי פירוט מקום החניה המותר לבעלי תו נכה ופירוט אזורי איסור החניה פותר את הבעייתיות המתקיימת בנושא ומורה לבעלי תו הנכה בדיוק היכן מותר להם לחנות. אולם, קריאה מדוקדקת יותר של החוק מראה כי הוא עדיין איננו ברור מספיק באשר למקומות החניה המותרים (שאינם מסומנים כמותרים) ולכן, קיימים בעלי תו חניה רבים שמוצאים עצמם מקבלים דוחות חניה, על אף שלטענתם, הם חנו כחוק.

כך למשל, על בעל תו הנכה להוכיח לא פעם כי בזמן שחנה במקום האסור לחניה (אך המותר לו על פי חוק), חניית הנכים הסמוכה הייתה תפוסה. כמו כן, העובדה כי החניה אינה גורמת להפרעה על הכביש לכאורה גם היא לעיתים תלויה בפרשנות הן של בעל תו הנכה והן של הפקחים העירוניים שהיו באזור.

הדרך הבטוחה לקבלת מלוא הזכויות המגיעות לכם בתחום תו החניה לנכה היא בעזרת פנייה לחברת מימוש זכויות מקצועית ומנוסה! צרו קשר ונשמח לסייע לכם לקבל את מלא זכויותיכם על פי חוק!

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה