הנפקת תג נכה

תו חניה המוענק לנכים מעניק הטבות ואפשרויות חניה רבות, בהן ניתן להשתמש בעת נסיעה באחת הרכבים הרשומים לניידות הנכה (ניתן לרשום שני רכבים לכל היותר).
בין ההטבות ניתן למנות פטור מתשלום בעת חניה במקום ציבורי (כאשר הגישה היחידה הנגישה לנכה הינה חניה זו), חניה במקומות המיועדים לחניית נכים, חניה באזורים האסורים לחניה (ככל שהרכב החונה אינו מפריע לתנועת רכבים תקינה) והמגוון עוד רחב.

הוצאת תו חניה לנכה צה"ל

ככלל, נכה צה"ל הסובל מפגיעות רגליים, בעל דרגת נכת העולה על 30 אחוזי נכות (מפאת פגימה ספציפית זו בלבד) זכאי בקבלת תו החניה דרך משרד הביטחון, כאשר האישור לקבלת התו הניתן ממשרד התחבורה יינתן לנכה צה"ל מאת היחידה לרכב רפואי המשתייכת לאגף השיקום. האמור תקף גם על נכי צה"ל הסובלים מאחוזי נכות דומים בשל עיוורון.

נכה צה"ל אשר לא עונה להגדרות אלו, קרי- אחוזי הנכות בשל פגימה ספציפית אינם עולים על 30, זכאי בקבלת תו חניה באמצעות פנייה למשרד התחבורה.

בעת הפנייה, יש להנפיק מספר מסמכים למשרד התחבורה, לרבות:

 • צילום רישיונות רכב ונהג.
 • טופס בקשת הוצא תו נכה.
 • צילום תעודת זהות בתוספת ספח.

לכך, יש להוסיף אסמכתא רפואית או מכתב רשמי המורה על כך שמפרט את סוג ואחוזי הנכות של נכה צה"ל.

פנייה לחברת מימוש זכויות רפואיות

אנשים רבים מנסים לזייף רישומים רפואיים במטרה לקבל תו נכה ובכך לזכות ההטבות המגיעות לנכים בלבד על פי חוק. זו אחת הסיבות לכך שבכל בקשה להוצאת תו נכה, בין אם מדובר בנכה צה"ל או בנכה שלא עונה על הגדרה זו, הוועדה האמונה על בחינת הזכאות לתו הנכה בודקת את הנושא בצורה מחמירה, כאשר הדבר כרוך בבירוקרטיה וסחבת רבה מצד הנכה ובהמתנה ארוכה לתוצאות והחלטות הוועדה. פנייה לחברת מימוש זכויות רפואיות מובילה ומנוסה דוגמת חברת אופקים, תוודא שהבקשה להוצאת תו נכה מצויה בידיים בטוחות, תחסוך את הבירוקרטיה והסחבת המיותרת, ותדאג להביא למינימום את זמן ההמתנה לקבלת תו הנכה המיוחל והמגיע לנכה צה"ל על פי חוק.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה