הנפקת תג נכה

תו חניה המוענק לנכים מעניק הטבות ואפשרויות חניה רבות, בהן ניתן להשתמש בעת נסיעה באחת הרכבים הרשומים לניידות הנכה (ניתן לרשום שני רכבים לכל היותר).
בין ההטבות ניתן למנות פטור מתשלום בעת חניה במקום ציבורי (כאשר הגישה היחידה הנגישה לנכה הינה חניה זו), חניה במקומות המיועדים לחניית נכים, חניה באזורים האסורים לחניה (ככל שהרכב החונה אינו מפריע לתנועת רכבים תקינה) והמגוון עוד רחב.

הוצאת תו חניה לנכה צה"ל

ככלל, נכה צה"ל הסובל מפגיעות רגליים, בעל דרגת נכת העולה על 30 אחוזי נכות (מפאת פגימה ספציפית זו בלבד) זכאי בקבלת תו החניה דרך משרד הביטחון, כאשר האישור לקבלת התו הניתן ממשרד התחבורה יינתן לנכה צה"ל מאת היחידה לרכב רפואי המשתייכת לאגף השיקום. האמור תקף גם על נכי צה"ל הסובלים מאחוזי נכות דומים בשל עיוורון.

נכה צה"ל אשר לא עונה להגדרות אלו, קרי- אחוזי הנכות בשל פגימה ספציפית אינם עולים על 30, זכאי בקבלת תו חניה באמצעות פנייה למשרד התחבורה.

בעת הפנייה, יש להנפיק מספר מסמכים למשרד התחבורה, לרבות:

 • צילום רישיונות רכב ונהג.
 • טופס בקשת הוצא תו נכה.
 • צילום תעודת זהות בתוספת ספח.

לכך, יש להוסיף אסמכתא רפואית או מכתב רשמי המורה על כך שמפרט את סוג ואחוזי הנכות של נכה צה"ל.

פנייה לחברת מימוש זכויות רפואיות

אנשים רבים מנסים לזייף רישומים רפואיים במטרה לקבל תו נכה ובכך לזכות ההטבות המגיעות לנכים בלבד על פי חוק. זו אחת הסיבות לכך שבכל בקשה להוצאת תו נכה, בין אם מדובר בנכה צה"ל או בנכה שלא עונה על הגדרה זו, הוועדה האמונה על בחינת הזכאות לתו הנכה בודקת את הנושא בצורה מחמירה, כאשר הדבר כרוך בבירוקרטיה וסחבת רבה מצד הנכה ובהמתנה ארוכה לתוצאות והחלטות הוועדה. פנייה לחברת מימוש זכויות רפואיות מובילה ומנוסה דוגמת חברת אופקים, תוודא שהבקשה להוצאת תו נכה מצויה בידיים בטוחות, תחסוך את הבירוקרטיה והסחבת המיותרת, ותדאג להביא למינימום את זמן ההמתנה לקבלת תו הנכה המיוחל והמגיע לנכה צה"ל על פי חוק.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • תו נכה לחולי לב

  חולי לב מסוימים עשויים להיות זכאים לתו נכה שיקל עליהם בהתנהלות היומיומית במצבם. אולם, יש לדעת כי לשם הגדלת הסיכויים לקבלת תו הנכה, יש להגיש לאגף הרישוי את המסמכים הרלוונטיים ביותר המעידים על לקותו של האדם ומצב בריאותו המדויקים.

  14 באוגוסט 2018
 • סוגי תו נכה

  החוק הישראלי קבע זה מכבר כי זכות החנייה תהיה זהה לכל בעלי תגי חניית הנכים. אם כך, מדוע בישראל עדיין מונפקים סוגי תגי חניה שונים?

  14 באוגוסט 2018
 • כמה אחוזי נכות צריך בשביל תו נכה?

  בפירוט תנאי הזכאות לתו הנכה מצוין גם אחוז נכות מינימאלי, שנקבע על פי החלטת וועדה רפואית של ביטוח לאומי. האם קיומה של קביעת אחוז נכות הינה הכרחית עבור קבלת תו הנכה?

  14 באוגוסט 2018
 • המלצת רופא לתו נכה

  חלק מן המסמכים הרפואיים שנדרשים אנשים להגיש לאגף הרישוי עבור קבלת תו נכה הם המלצת רופא מומחה בתחום הלקות של האדם. בהתחשב בעובדה שבאגף הרישוי יושב רופא מטעם הבודק את המסמכים הרפואיים, עד כמה המלצת הרופא משפיעה?

  14 באוגוסט 2018

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה