הנפקת תג נכה

תו חניה המוענק לנכים מעניק הטבות ואפשרויות חניה רבות, בהן ניתן להשתמש בעת נסיעה באחת הרכבים הרשומים לניידות הנכה (ניתן לרשום שני רכבים לכל היותר).
בין ההטבות ניתן למנות פטור מתשלום בעת חניה במקום ציבורי (כאשר הגישה היחידה הנגישה לנכה הינה חניה זו), חניה במקומות המיועדים לחניית נכים, חניה באזורים האסורים לחניה (ככל שהרכב החונה אינו מפריע לתנועת רכבים תקינה) והמגוון עוד רחב.

הוצאת תו חניה לנכה צה"ל

ככלל, נכה צה"ל הסובל מפגיעות רגליים, בעל דרגת נכת העולה על 30 אחוזי נכות (מפאת פגימה ספציפית זו בלבד) זכאי בקבלת תו החניה דרך משרד הביטחון, כאשר האישור לקבלת התו הניתן ממשרד התחבורה יינתן לנכה צה"ל מאת היחידה לרכב רפואי המשתייכת לאגף השיקום. האמור תקף גם על נכי צה"ל הסובלים מאחוזי נכות דומים בשל עיוורון.

נכה צה"ל אשר לא עונה להגדרות אלו, קרי- אחוזי הנכות בשל פגימה ספציפית אינם עולים על 30, זכאי בקבלת תו חניה באמצעות פנייה למשרד התחבורה.

בעת הפנייה, יש להנפיק מספר מסמכים למשרד התחבורה, לרבות:

 • צילום רישיונות רכב ונהג.
 • טופס בקשת הוצא תו נכה.
 • צילום תעודת זהות בתוספת ספח.

לכך, יש להוסיף אסמכתא רפואית או מכתב רשמי המורה על כך שמפרט את סוג ואחוזי הנכות של נכה צה"ל.

פנייה לחברת מימוש זכויות רפואיות

אנשים רבים מנסים לזייף רישומים רפואיים במטרה לקבל תו נכה ובכך לזכות ההטבות המגיעות לנכים בלבד על פי חוק. זו אחת הסיבות לכך שבכל בקשה להוצאת תו נכה, בין אם מדובר בנכה צה"ל או בנכה שלא עונה על הגדרה זו, הוועדה האמונה על בחינת הזכאות לתו הנכה בודקת את הנושא בצורה מחמירה, כאשר הדבר כרוך בבירוקרטיה וסחבת רבה מצד הנכה ובהמתנה ארוכה לתוצאות והחלטות הוועדה. פנייה לחברת מימוש זכויות רפואיות מובילה ומנוסה דוגמת חברת אופקים, תוודא שהבקשה להוצאת תו נכה מצויה בידיים בטוחות, תחסוך את הבירוקרטיה והסחבת המיותרת, ותדאג להביא למינימום את זמן ההמתנה לקבלת תו הנכה המיוחל והמגיע לנכה צה"ל על פי חוק.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה