תג נכה ופטור מאגרת רישוי – מידע שימושי והטבות נוספות

הנפקת תג נכה

תו החניה לנכים נועד עבור הקלת הניידות ולכן מגיע עם מספר הטבות וזכויות נלוות לקבלת התו. על כן, הנכם מוזמנים לקרוא אודות ההטבות הנלוות ומידע שימושי נוסף ורלוונטי עבור אוכלוסייה זו.

מהו תו נכה?

תו הנכה, או "תג חניה לנכה" הינו תו חניה אשר נועד להקל על מוגבלים בניידותם. הוא נקרא "תג חניה לנכה", אולם חשוב לציין כי הוא מיועד גם עבור אנשים הסובלים ממוגבלויות נוספות מלבד ליקוי ברגליים. עבור כל מקרה, יתבקשו אישורים ומסמכים אשר מצביעים על הקושי והנכות הקיימת.

הטבות הנלוות לתג נכה ופטור מאגרת רישוי

ההיגיון העומד מאחורי תו החניה כידוע הינו הקלה על המתקשים בניידותם וכאלה אשר ניידות ללא רכב עשויה אף לסכן אותם. לכן, בראש ובראשונה, תו החניה מקנה אפשרות לחנות במקומות חניה לנכים, או במקומות בהם החניה אסורה על פי תנאים אחדים, כגון: מקום חניית נכים לא פנוי, מקום בו החניה לא מסכנת עוברי דרך ומקום בו אין חניה מסודרת או זו לא הייתה פנויה. חשוב לציין כי החוק מפרט מקומות מסוימים בהם אסור גם לבעלי תו נכה לחנות.  

בנוסף לעניין החנייה, במקרים מסוימים מקנה התו רשות לנסיעה בנתיב תחבורה ציבורית, פטור מתשלום על חניה במקום ציבורי ופטור מתשלום חניה בכחול-לבן. חשוב לציין כי תנאים אלו עשויים להשתנות, כגון חניית כחול לבן ברשות ציבורית אשר אינה מאשרת זאת וכד'. לכן, מומלץ לברר את התנאים הספציפיים לכל הטבה גם גורם מקצועי.

הטבה נוספת הינה פטור מאגרת רישוי לנכה, הניתנת במקרה שבו קיימים שני רכבים אשר משמשים את הנכה. במקרה כזה, ניתן לבקש בקשה לקבלת פטור מתשלום אגרת רישוי לנכה על אחד הרכבים. ניתן לקבל החזר במידה ואגרת הרישוי שולמה במלואה לפני קבלת התו.

מידע נוסף ושימושי בנושא תג נכה ופטור מאגרת רישוי, עבור מבקשי תו נכה

כל מבקשי תו החניה לנכה (או "תג חניה לנכה") מתבקשים למלא טופס בקשה לתג נכה, אותו ניתן להוריד מאתר משרד התחבורה. בנוסף, את כל המסמכים ניתן לשלוח בדואר ישראל, או להגישם באופן מקוון באתר משרד התחבורה.

חשוב לדעת, כי במקרה שנדחתה הבקשה לתו הנכה, ניתן לערער עליה תוך 90 יום ממועד הדחייה. ערעור שני, יוכל להיות מוגש רק לאחר שנה מיום קבלת הדחייה\ההחלטה האחרונה.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018
איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה