הנפקת תג נכה

מבין מבקשי תגי החניה לנכים, קיימים גם ילדים. מאמר זה מוקדש לסוגיית בקשת התג במקרה של ילד נכה

תג חניה לילד נכה

תג חניה לרכב עבור ילד נכה הוא רק מקרה אחד מתוך שלל מקרים בהם תג החניה יינתן לא לאדם בעל הלקות, או בעל הרכב. במקרה המסוים של ילד העל נכות או לקות שמונעת ממנו להתנייד בצורה נוחה ללא רכב, קבלת תג החניה היא משמעותית ביותר – תג החניה יקל על הסעת הילד ממקום למקום, לרבות חוגים ושאר פעילויות, ובנוסף יסייע להורים ויוריד דאגה נוספת מליבם בכל הקושר לחניה במקומות ציבוריים ואף במקומות בהם קיימת מצוקת חניה.

במקרה של ילד: כמה אחוזי נכות צריך בשביל תו נכה?

הדרישות לזכאות לקבלת תג נכה הן זהות עבור ילדים ומבוגרים כאחד. לכן, אחוזי הנכות הבסיסיים הם לפחות 60% וכמו כן, הזכאות תלויה במידת ההזדקקות של הילד לרכב על מנת לשמור על בריאותו, בהיותו זקוק לכיסא גלגלים ועוד. חשוב לציין בהמשך לכך, כי בדיוק כמו למבוגרים, מצבים שונים שאינם כוללם בהכרח לקויות ברגלים יכולים לזכות את הילד בתג חניה לנכה, למשל אוטיזם וכו'.

כמה מצבי סיכון אשר עשויים לזכות את הילד בתג חניה :

 

 • קושי בהעברת הילד רגלית ממקום החניה ליעד מסוים
 • סכנה בריאותית בהליכה למרחיקים גדולים יחסית

 

 • חוסר יכולת התמודדות של הילד עם כבישים, מדרכות צרות וכד'
 • צורך של נשיאת מכשירים עבור הילד

קיימים עוד מקרים רבים שיכולים להעיד על הצורך בתג חניה, אולם זכרו כי יש להוכיח כל מקרה לגופו.

מה מומלץ לעשות עבור הגדלת סיכויי קבלת התג?

לצד כל המסמכים ה"טכניים" הקשורים לרכב, לקרבה ביניכם ובין הילד וכו', קיימים גם המסמכים הרפואיים שמטרתם הנה להוכיח את מידת הזדקקותו של הילד לתג החניה. שימו לב, כי נתונים שאינם נוגעים לצורך בתג באופן ספציפי לא בהכרח יגדילו את סיכוייכם לקבל את התג. לכן, עליכם לפנות לרופאים מומחים שיחוו את דעתם באופן המדויק ביותר על מצבו של הילד בכל הקשור להתניידות. במידה ואינכם יודעים לאילו רופאים לפנות, או מה לבקש מהם בדיוק, אתם מוזמנים לפנות אלינו להתייעצות מקצועית וחיסכון בזמן יקר!

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה