הנפקת תג נכה

מוגבלים בניידות רבים מעוניינים לרכוש רכב החיוני לפעילותם השוטפת. האם ביטוח לאומי מאפשר הקלה במיסים, או קניית רכב ללא מיסים?

הטבות במיסים למוגבלים בניידות: הלוואה עומדת

ביטוח לאומי מאפשר מעין קנייה של רכב ללא מיסים למוגבלים בניידות, דרך ההלוואה העומדת. לא מדובר בפטור ממיסים, אלא בהלוואה הניתנת עבור קניית רכב חדש, אותה בסופו של דבר יצטרך האדם להחזיר. ההלוואה ניתנת עבור מימון מלא או חלקי של מיסי הרכב ותלויה בעמידה בתנאים של ביטוח לאומי. חשוב לציין כי על המוגבל בניידות להיות זה המשתמש ברכב ברוב המקרים (במקרים מסוימים, ביטוח לאומי יעניק אישור לבן משפחה לנהוג ברכב).

אדם יכול להגיש בקשה להלוואה עומדת רק אחרי שהגיש תביעה לקצבת ניידות והועדה הרפואית קבעה לו שיעור מוגבלות של 40% לפחות. בנוסף, גם חסר רישיון נהיגה יוכל להגיש בקשה אחרי שנקבע לו שיעור מוגבלות של לפחות 60% ונרבע כי הוא זקוק להסעה באופן קבוע. בנוסף, לאדם כזה חייב להיות מורשה נהיגה שיתחייב (וכמובן מסוגל) להסיעו באופן קבוע.

ומה במקרה של מוגבלים בניידות חסרי  רכב?

ההטבות במבגרת גמלת הניידות מכילות גם קבלת קצבה במקרה ולאדם אין רכב, או שרכבו מושבת. שיעור המוגבלות בניידות הבסיסית לקבלת קצבת ניידות חודשית כזו הוא 80% לפחות.

החזר ההלוואה העומדת וקשיים כלליים בהגשת התביעה לביטוח לאומי

ככלל, נציין כי את ההלוואה העומדת יש להחזיר בכל מקרה, אולם ההחזר תלוי בתנאי מסוימים כגון : כאשר האדם מעוניין להחליף את הרכב, קיימת קביעה מחברת הביטוח כי הרכב נהרס או אבד, הרכב ניזוק בתאונה באופן שלא ניתן לתקנו, אחד מתנאי הזכאות להלוואה עומדת חלף לפני יותר מ-12 חודשים ועוד.

אולם, קיימים קשיים רבים שעולים במקרים של רצון להחליף את הרכב לאחר זמן ממושך, שאלות הנוגעות לסיכויי קבלת הלוואה עומדת חדשה על רכב חדש אותו המוגבל בניידות מעוניין לרכוש וכד'. במקרים כאלה, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי שמתמחה בהגשת תביעות לביטוח לאומי. כמו כן, במידה וקיים חשש שביטוח לאומי עשוי לדרוש החזר של ההלוואה העומדת – הצורך בפנייה לגורם מקצועי עולה פי כמה.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה