קצת אופטימיות: בעלי תו נכה לא יצטרכו לבקש אחד חדש בעת החלפת רכב!

הנפקת תג נכה

מדי פעם אנחנו אוהבים לעדכן אתכם גם בחדשות טובות. אז אם עוד לא שמעתם, בערך לפני חודשיים נכנסה לתוקף ההחלטה שעל פיה בעלי תו נכה לא יצטרכו לעבור את התהליך המעיף של הנפקת תו חדש בעת החלפת רכב!

עיקר השינוי

כיום, לפקחי התנועה יש מאגר כלי רכב זכאים שאליו יוכלו להיכנס בכל עת ולבחון האם אותו הרכב החונה בחניית נכים אכן יש זכות להשתמש בתו נכה, גם אם מספר הרישוי של הרכב לא מצוין על גבי הכרטיס עצמו. חשוב לציין שעד כה, אדם בעל תו נכה שהחליף רכב היה צריך לעדכן את משרד התחבורה ולחכות להנפקת תו חדש. עם זאת, חשוב לציין כי כדי שהרכב החדש יכנס למאגר, על בעל התו לעדכן את משרד התחבורה. חשוב לציין שעדיין ניתן להנפיק תו חניה לשני רכבים.

 • בנוסף, החל מ-15.4.2018, התגים החדשים הונפקו למעשה ללא מספר רכב, אש שימו לה לכך אם התו נכה שלכם חודש לאחרונה.

האם זהו הסוף לכל הבעיות?

אז למרות שמדובר בצעד משמעותי לטובת בעלי תו נכה בארץ, עדיין יש עוד הרבה מקום לשיפור. אנו מציינים זאת בעיקר עבור הנהגים שביקשו תו נכה וטרם קיבלו אותו, או עבור הנהגים שממתינים לתג חדש לאחר שפג תוקפו של התג הקודם וכו'. בנוסף, מכיוון שמדובר בהחלטה חדשה, קשה לומר בוודאות האם היא עובדת טוב וביעילות, כמתוכנן.

האם עדיין ניתן לקבל דוח עם התג החדש?

התשובה לשאלה הזו תלויה בסיטואציה, ככלל אנו מזכירים שהשימוש בתו הנכה מותר רק כאשר הנכה עצמו ברכב ולכן, אם הפקח יחשוד שמדובר בשימוש לא חוקי בתו, יתכן ותקבלו דוח. בנוסף, כמובן שייתכן שתקבלו דוח במקרה בו החניה תהיה לכאורה בלתי חוקית וכד'. על כל פנים, אם חלילה קיבלתם דוח, שווה לבדוק מהי הסיבה לכך והאם היא קשורה למספר הרכב, או לסיבה אחרת שאינה מוצדקת.

מעוניינים להנפיק או לחדש תו נכה אך מפחדים מהבירוקרטיה? אנחנו נסייע לכם לממש את זכויותיכם! צרו קשר עוד היום!

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה