שגרת חולי הסרטן 

חייו של חולי הסרטן אינם פשוטים כלל וכלל. חולי הסרטן מוצאים עצמם לא אחת מבלים מספר  שעות רב יותר בבית החולים מאשר בביתם; פעמים רבות נאסר על מכריהם וחבריהם לבקר אותם אף בבית החולים; יש אשר ספירות הדם של החולים נמוכות באופן משמעותי מהממוצע – דבר העלול להפוך כל וירוס קטן למסוכן והמגוון לצערנו עוד רחב. כאמור, השגרה היומיומית של חולי הסרטן, המורכבת בעיקר מטיפולים קשים ומורכבים הכוללים בין היתר הקרנות וטיפוליים כימותרפיים, מקשה על תפקודם היומיומי ועלולה לפגוע בהם בפן הנפשי. אם לא די בכך, המאבק במחלה כולל לעיתים רבות הוצאות כספיות גבוהות אשר עלולות לפגוע בחולה ובמשפחתו בפן הכלכלי ולגרום להם הפסדים רבים. בשל כך, מדינת ישראל מנסה להקל ולו במעט על חולי הסרטן, על ידי מתן פטור ממס לחולי סרטן.

נתוני קבלת פטור המס  – פיצוי לחולי סרטן

חולי הסרטן לא בהכרח מודעים לכך, אך בשל העובדה כי המחלה בה הן לוקים 'מקנה' להם אחוזי נכות גבוהים, הם זכאים לקבל פטור מלא ממס הכנסה, כפי האמור בסעיף 9/5 לפקודת מס הכנסה. סעיף זה מורה על כך כי כל נכה בעל אחוזי נכות העולים על 90 אחוזים הלוקה במספר מחלות, וכן כל נכה בשיעור של 100 אחוזים הלוקה במחלה אחת, זכאי לפטור מלא ממס הכנסה. כידוע, המוסד לביטוח לאומי נוטה להערים קשיים בקבלת החזרים כספיים, פטורים וכיו"ב. אי לכך ובהתאם לזאת, מומלץ לשקול פנייה לייעוץ מקצועי בעת הגשת בקשת פטור ממס לחולי סרטן.

החזר מס הכנסה לחולי סרטן

ככלל, פטור ממס לחולי סרטן עשוי להגיע לסכומים של כ- 71000 ₪ על החזרים הנגרמים כתוצאה מהכנסות צדדיות (נכסים השקעות וכיו"ב) ולסכומים של כ- 600000 ₪ מהחזרים הנובעים כתוצאה מהכנסות עבודה חודשיות. יש לציין כי חולה אשר נמצא זכאי לקבל פטור ממס, רשאי לקבל החזר ממס באופן רטרואקטיבי עד ל6 שנים. מומלץ לדעת בנוסף, כי בני משפחתו של חולה שנפטר זכאים אף הם לקבל החזר מס בצורה רטרואקטיבית עד ל6 שנים ממועד הפטירה.

שלח/י פרטים - אולי מגיע לך החזר כספי


 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

תגיות

לקבלת החזר מס הכנסה לחולי סרטן והחזר מס לשכירים באינטרנט צור קשר עוד היום!

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה