שגרת חולי הסרטן 

חייו של חולי הסרטן אינם פשוטים כלל וכלל. חולי הסרטן מוצאים עצמם לא אחת מבלים מספר  שעות רב יותר בבית החולים מאשר בביתם; פעמים רבות נאסר על מכריהם וחבריהם לבקר אותם אף בבית החולים; יש אשר ספירות הדם של החולים נמוכות באופן משמעותי מהממוצע – דבר העלול להפוך כל וירוס קטן למסוכן והמגוון לצערנו עוד רחב. כאמור, השגרה היומיומית של חולי הסרטן, המורכבת בעיקר מטיפולים קשים ומורכבים הכוללים בין היתר הקרנות וטיפוליים כימותרפיים, מקשה על תפקודם היומיומי ועלולה לפגוע בהם בפן הנפשי. אם לא די בכך, המאבק במחלה כולל לעיתים רבות הוצאות כספיות גבוהות אשר עלולות לפגוע בחולה ובמשפחתו בפן הכלכלי ולגרום להם הפסדים רבים. בשל כך, מדינת ישראל מנסה להקל ולו במעט על חולי הסרטן, על ידי מתן פטור ממס לחולי סרטן.

נתוני קבלת פטור המס  – פיצוי לחולי סרטן

חולי הסרטן לא בהכרח מודעים לכך, אך בשל העובדה כי המחלה בה הן לוקים 'מקנה' להם אחוזי נכות גבוהים, הם זכאים לקבל פטור מלא ממס הכנסה, כפי האמור בסעיף 9/5 לפקודת מס הכנסה. סעיף זה מורה על כך כי כל נכה בעל אחוזי נכות העולים על 90 אחוזים הלוקה במספר מחלות, וכן כל נכה בשיעור של 100 אחוזים הלוקה במחלה אחת, זכאי לפטור מלא ממס הכנסה. כידוע, המוסד לביטוח לאומי נוטה להערים קשיים בקבלת החזרים כספיים, פטורים וכיו"ב. אי לכך ובהתאם לזאת, מומלץ לשקול פנייה לייעוץ מקצועי בעת הגשת בקשת פטור ממס לחולי סרטן.

החזר מס הכנסה לחולי סרטן

ככלל, פטור ממס לחולי סרטן עשוי להגיע לסכומים של כ- 71000 ₪ על החזרים הנגרמים כתוצאה מהכנסות צדדיות (נכסים השקעות וכיו"ב) ולסכומים של כ- 600000 ₪ מהחזרים הנובעים כתוצאה מהכנסות עבודה חודשיות. יש לציין כי חולה אשר נמצא זכאי לקבל פטור ממס, רשאי לקבל החזר ממס באופן רטרואקטיבי עד ל6 שנים. מומלץ לדעת בנוסף, כי בני משפחתו של חולה שנפטר זכאים אף הם לקבל החזר מס בצורה רטרואקטיבית עד ל6 שנים ממועד הפטירה.

שלח/י פרטים - אולי מגיע לך החזר כספי


 • תו נכה לחולי לב

  חולי לב מסוימים עשויים להיות זכאים לתו נכה שיקל עליהם בהתנהלות היומיומית במצבם. אולם, יש לדעת כי לשם הגדלת הסיכויים לקבלת תו הנכה, יש להגיש לאגף הרישוי את המסמכים הרלוונטיים ביותר המעידים על לקותו של האדם ומצב בריאותו המדויקים.

  14 באוגוסט 2018
 • סוגי תו נכה

  החוק הישראלי קבע זה מכבר כי זכות החנייה תהיה זהה לכל בעלי תגי חניית הנכים. אם כך, מדוע בישראל עדיין מונפקים סוגי תגי חניה שונים?

  14 באוגוסט 2018
 • כמה אחוזי נכות צריך בשביל תו נכה?

  בפירוט תנאי הזכאות לתו הנכה מצוין גם אחוז נכות מינימאלי, שנקבע על פי החלטת וועדה רפואית של ביטוח לאומי. האם קיומה של קביעת אחוז נכות הינה הכרחית עבור קבלת תו הנכה?

  14 באוגוסט 2018
 • המלצת רופא לתו נכה

  חלק מן המסמכים הרפואיים שנדרשים אנשים להגיש לאגף הרישוי עבור קבלת תו נכה הם המלצת רופא מומחה בתחום הלקות של האדם. בהתחשב בעובדה שבאגף הרישוי יושב רופא מטעם הבודק את המסמכים הרפואיים, עד כמה המלצת הרופא משפיעה?

  14 באוגוסט 2018

תגיות

לקבלת החזר מס הכנסה לחולי סרטן והחזר מס לשכירים באינטרנט צור קשר עוד היום!

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה