בבואכם להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה על בסיס רפואי, כדאי שתכינו את עצמכם לכמה מן הקשיים שיכולים לצוץ בדרך. אספנו כמה מהם וכמו כן, גם כמה עצות מעשיות!

הקושי הנפוץ בוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי ומשרד הבריאות

במידה ותרצו לקבל פטור ממס הכנסה עקב מחלה, אחד התנאים הבסיסיים הוא קביעת אחוז נכות מוועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי ומשרד הבריאות. במאמרים אחרים, הרחבנו על הנושא הזה רבות, אולם עדיין חשוב לנו להדגיש עוד כמה נקודות שרלוונטיות במיוחד למקרה הזה. ראשית, קיימים הקשיים ה"רגילים" הנוגעים לביורוקרטיה, מילוי טפסים נכונים והגשת מסמכים רלוונטיים שיסייעו לכם בקביעת אחוז הנכות. מלבד קשיים אלו, נציין כי לעתים הוועדות הרפואיות לא מתחשבות בתאריך תחילת הסימפטומים של הנכות או המחלה בפועל ומסתפקים בקביעת התאריך של האבחנה עצמה. לכן, במידה והליקויים או הסימפטומים של הנכות שלכם החלו בתקופה שקדמה לקביעת האבחנה הרפואית, נסו להשיג מסמכים המעידים על כך.

נקודה נוספת קשורה לאוכלוסייה ספציפית והיא – אוכלוסיית החולים במחלות נפש שונות המזכות אותם בפטור ממס. מחלות נפש שונות אינן תמיד מאפשרות לחולה לעבוד ולכן לקבל גם פטור ממס, אולם קיימים חולים על בסיס נפשי שאכן מסוגלים לעבוד ולא מודעים לזכות הקיימת עבורם בנושא פטור ממס. לכן, עבורם נמליץ כמה דברים: ראשית, להקפיד על תיעודים רפואיים מדויקים שיעידו בדיוק על רמת הנכות וכן, על שמירה של רצף בין התיעודים עצמם (במסמכים שיוגשו לוועדה הרפואית).

מדוע חשוב להביא לוועדות אדם נוסף?

ראשית, חשוב תמיד לקבל חוות דעת נוספת מאדם שהיה עד למתרחש בוועדה. העניין הזה משמעותי ביותר, שכן קיימים עררים רבים על החלטות של ועדות רפואיות בישראל, בין היתר מכיוון שההחלטה לעתים קרובות ניתנת מהר מדי ללא התייחסות ראויה למצבו הספציפי של האדם. שנית, ייתכן ותבחרו להביא אתכם מומחה אשר מין בפרוצדורת קבלת הפטור וקביעת אחוזי הנכות. אדם כזה יעלה כמובן את הסיכוי שלכם לקבל את אחוזי הנכות המגיעים לכם וגם את הפטור.

נקודה אחרונה וחשובה

בסך הכל, הפטור מיועד להקל על אנשים שבאמת זקוקים לכך ולכן, על אף הביורוקרטיה הרבה הקיימת בנושא, עדיין נמליץ לכם להמשיך ולנסות לקבל את הפטור. בכל מקרה, אנו תמיד כאן לסיוע.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה