הנפקת תג נכה

בדומה לקצבאות שונות המגיעות מן המדינה, גם במקרה של קצבת ניידות, יכול המבקש להגיש ערעור על החלטת הועדה הרפואית, כפי שנסביר בהמשך. המאמר הבא נעסוק במקרים שונים בהם אדם עשוי להגיש ערעור על החלטות בנושא גמלת ניידות והזכאות אליה.

גמלת ניידות היא קצבה הניתנת מטעם ביטוח לאומי, שניתנת לאחר בדיקה של ועדה רפואית מטעם משרד הבריאות. גמלת הניידות מיועדת הן עבור נכים בעלי ליקויים שונים ברגליים, אולם חשוב לציין שגם עבור חולים אשר מצבם הספציפי משעה על ניידותם, לרבות חולי סכרת, ניוון שרירים ועוד. לאחר הגשת הבקשה, אמור האדם לקבל זימון לוועדה הרפואית (לאחר מילוי טפס מתאים), שבועיים לפני מועד הדיון.

לאחר בדיקת הוועדה, תתקבל החלטה לגבי הליקויים של האדם ואחוזי המוגבלות שלו (בהתאם לרשימת ליקויים של ביטוח לאומי). במידה ואדם לא יקבל את החלטת הוועדה, עליו לפנות לוועדת הערר תוך 60 יום מקבלת פרוטוקול הוועדה.

ואחרי החלטת ועדת העררים?

אם מגיש הבקשה אינו מרוצה גם מהחלטת הועדה הרפואית לעררים, הוא יכול לערער גם על החלטתה, אולם הערעור יוגש לבית המשפט המחוזי תוך 30 יום. בנוסף, יש לזכור כי גם ביטוח לאומי יכול לערער בעצמו על קביעת הוועדה הרפואית של משרד הבריאות, אפשרות אשר ביטוח לאומי אכן משתמש בה מפעם לפעם, כך שיש לשים לכך לב.

כיצד ניתן להעלות את סיכויי המבקש בפני הוועדה הרפואית?

ככלל, תמיד עדיף להכין מבעוד מועד את המסמכים הנדרשים, כולל חוות דעת שונות של רופאים. חשוב לציין כי הוועדה הרפואית לא תמיד מתחשבת במסמכים רשמיים שונים מטעם המדינה המעידים על הנכות או הליקוי, ולכן חוות הדעת הרפואית היא חשובה במיוחד עבור נושא זה. בנוסף, עוד לפני הגשת הבקשה, עדיף להיוועץ עם חברה המתמחה במימוש זכויות ובייחוד בתחום גמלת הניידות, לשם הערכת סיכויי האדם והנחייתו לגבי המשך התהליך מול הוועדה וביטוח לאומי.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בקשה שקשורה לקבלת גמלת סיעוד וכן, לסייע לכם להתמודד מול ביטוח לאומי ולחסוך לכם עוגמת נפש והתעסקות מיותרת עם הבירוקרטיה. צרו קשר או השאירו פרטים!

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה