מחלות שוות כסף מושג קשה אך קיים. ישנן מחלות שנוצרו עקב תנאי העבודה. הכוונה היא עובד המגיע למקום עבודתו החדשה ובמהלך השנים חשוף לכל מיני תנאים מסוימים היכולים לגרום לפגיעה בגוף האדם ובתפקודו. ברגע שהפגיעה נוצרת כתוצאה מתנאי העבודה זה נקרא מחלת מקצוע והתוצאה היא כסף רב המגיע לאותו עובד מהמוסד לביטוח לאומי.

לדוגמא דוד עובד בנגריה דוד עובד ליד מכונה שעושה רעש גדול מאד, כל יום דוד מגיע לעבודתו ונמצא ליד המכונות כ8 שעות ביום. דוד סופג כל היום את הרעש המזיק של מכונות הנגרייה ובמהלך הזמן ככל שעוברות השנים הרעש החזק משפיע על שמיעתו של דוד והיא נחלשת. בבדיקת שמיעה שדוד עשה מתברר שיש ירידה בשמיעתו ורופא קובע שהירידה בשמיעה נובעת מכך שדוד היה חשוף לרעש המזיק של הנגרייה.

דוגמא נוספת למחלת מקצוע דבורה היא מורה בבית ספר, במהלך עבודתה כמורה היא מרימה את קולה ומאמצת את מיתרי הקול תוך כדי העברת השיעור. במהלך השנים דבורה מתחילה להיות צרודה מכיוון שכל יום היא מרימה את קולה וזה משפיעה על מיתרי הקול שלה. הצרידות הזאת שנגרמת לדבורה עקב עבודתה נקראת מחלת מקצוע. מנחם הוא חקלאי והוא טרקטוריסט במהלך עבודתו היום יומית הוא נוסע על טרקטור בדרך כלל הוא חושף שרוולים. ואז נוצר מצב שמנחם חשוף לשמש. ככל שמנחם עובד והשנים עוברות השמש פוגעת בעורו של מנחם וגורמת לכל מיני נגעים סרטניים על ידיו. הנגעים האלה נגרמו כתוצאה מחשיפה לשמש. זה נקרא מחלת מקצוע. איך ממירים את מחלת המקצוע לכסף? ישנה סקלה בין 0 אחוז ל100 אחוז. ברגע שנקבעים לאדם מסוים פגיעה כתוצאה ממחלת מקצוע בין 0 אחוז ל9 אחוז אותו אדם לא יקבל שקל מהמוסד לביטוח לאומי. אולם אם בעתיד מצבו יוחמר והאחוזים יעלו מעל 9 אחוז הוא יוכל לקבל תקבולים. גם ההכרה ב0 אחוז היא הישג גדול כי עצם ההכרה של המוסד לביטוח לאומי בעצם היא פוליסת ביטוח לאותו אדם במקרה של החמרה… במידה ונקבעו בין 9 אחוזים עד 19 אחוזים אותו נפגע יקבל מענק גדול חד פעמי. במידה וייקבעו אחוזים גבוהים יותר מ19 אחוז אותו נפגע יקבל גם מענק גדול חד פעמי ובנוסף יקבל קצבת נפגעי עבודה גבוהה כל 28 לחודש.

במידה וחליתם במחלת מקצוע פנו אלינו וממשו את זכותכם לקבלת קצבת נפגעי עבודה או מענק כתוצאה ממחלת מקצוע. למימוש זכויות רפואיות התקשרו 09-9701200 או שלחו הודעה בעמוד יצירת קשר.

שלח/י פרטים - אולי מגיע לך החזר כספי


 • תו נכה לחולי לב

  חולי לב מסוימים עשויים להיות זכאים לתו נכה שיקל עליהם בהתנהלות היומיומית במצבם. אולם, יש לדעת כי לשם הגדלת הסיכויים לקבלת תו הנכה, יש להגיש לאגף הרישוי את המסמכים הרלוונטיים ביותר המעידים על לקותו של האדם ומצב בריאותו המדויקים.

  14 באוגוסט 2018
 • סוגי תו נכה

  החוק הישראלי קבע זה מכבר כי זכות החנייה תהיה זהה לכל בעלי תגי חניית הנכים. אם כך, מדוע בישראל עדיין מונפקים סוגי תגי חניה שונים?

  14 באוגוסט 2018
 • כמה אחוזי נכות צריך בשביל תו נכה?

  בפירוט תנאי הזכאות לתו הנכה מצוין גם אחוז נכות מינימאלי, שנקבע על פי החלטת וועדה רפואית של ביטוח לאומי. האם קיומה של קביעת אחוז נכות הינה הכרחית עבור קבלת תו הנכה?

  14 באוגוסט 2018
 • המלצת רופא לתו נכה

  חלק מן המסמכים הרפואיים שנדרשים אנשים להגיש לאגף הרישוי עבור קבלת תו נכה הם המלצת רופא מומחה בתחום הלקות של האדם. בהתחשב בעובדה שבאגף הרישוי יושב רופא מטעם הבודק את המסמכים הרפואיים, עד כמה המלצת הרופא משפיעה?

  14 באוגוסט 2018

תגיות

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה