הנפקת תג נכה

מטבע הדברים, אנשים שמקבלים קצבת ניידות מעוניינים גם לטוס לחו"ל לפעמים. במקרים אלו, חשוב לדעת מה קורה עם קצבת הניידות וכיצד מקבלים אותה חזרה בעת השיבה לארץ. אם הנושא מעניין אתכם, פשוט המשיכו לקרוא!

קצבת ניידות לאדם שטס לחו"ל

ככלל, מגיעה לאדם קצבת ניידות למשל 3 החודשים הראשונים לשהייתו בחו"ל, רק אם קיבל קצבת ניידות למשך 3 חודשים רצופים לכל הפחות. במקרה וקיבל קצבה לתקופה קצרה יותר, אם האדם ישהה בחול לתקופה שעולה על חודש קלנדרי, שתחום הקצבה יופסק ב-1 לחודש הקרוב לאחר יציאתו לחו"ל (לדוגמא, אם יצאתם ב-29 למאי, תשלום הקצבה יופסק ב-1 ליוני).

ומה קורה עם הלוואות והטבות אחרות?

לאדם אשר שוהה בחוף לארץ לא יאושרו ההטבות וההלוואה לרכישת רכב, אולם אלה יהיו מזינים עבורו כשאר יחזור ארצה (כמובן, אם הזכות מגיעה לו על פי הקריטריונים). בנוסף, הביטוח הלאומי יהיה רשאי לדרוש חזרה את סכום ההלוואה העומדת וההלוואה מקרן ההלוואות במקרה בו האדם יצא לחו"ל לתקופה של 3 חודשים ומעלה.

אולם, המדינה מכירה בכמה מצבים בהם לאדם יהיה מגיע גם קצבת חסר רכב:

(מעבר לתשלום הקצבה ל-3 החודשים הראשונים ליציאתו מהארץ, 3 חודשים של קצבה הניתנרת רצוף לפני היציאה לחו"ל יכולה לזכות את האדם בקצבה נוספת כאמור, בהתאם למצבים הבאים: ,

 • קבלת טיפול רפואי – תשלום זה מוגבל לתקופה של שנתיים, אולם שימו לב שהכוונה היא לטיפול רפואי הרלוונטי למצבו של האדם.
 • שליחות מטבעם העבודה אצל מעסיק ישראלי – במידה ואחד מבני המשפחה של האדם הזכאי לקצבה (הורים לקטין, אפוסטרופוס, בן\בת זוג) , או האדם עצמו נשלח לחו"ל מטעם מעסיקו הישראלי, הוא יהיה זכאי כאמור לקצבה. גם הקצבה במקרה זה, מוגבלת בזמן של 24 חודשים.
 • שליחות מטעם המדינה  – במקרה כזה, קבלת הקצבה אינה מותנית בזמן ולא תלויה בקבלת קצבת ניידות 3 חודשים לפני היציאה מן הארץ. חשוב לציין שקבלת הקצבה יכולה להינתן גם לבן\בת זוג, קטין הנמצא עם ההורים או בגיר שנמצא עם האפוטרופוס.

אנחנו כאן כדי לסייע לכם בקבלת קצבת הניידות שמגיעה לכם!  צרו אתנו קשר כדי שנבדוק איך נוכל לעזור לכם.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה