הנפקת תג נכה

לעיתים, מצבו של אדם יכול להחמיר כתוצאה משלל מצבים רפואיים, דבר אשר ישפיע וודאי גם על כושר הניידות. המאמר הבא נועד כדי לסייע ולהדריך אתכם באשר לדרך בה יש לפעול, במקרה של החמרה המחייבת גם העלאה בשיעור קצבת הניידות.

למי מיועדת אפשרות הבדיקה מחדש?

אפשרות זו נועדה לסייע לכל אדם אשר חלה החמרה כלשהי במצבו הרפואי אשר משפיע לרעה על כושר הניידות. במקרה כזה, יכול אדם להגיש בקשה מחודשת, בצירוף מסמכים רפואיים עדכניים אשר מעידים על החמרה המשפיעה גם על עניין הניידות, ללשכת הבריאות.

את הבקשה המחודשת יש להגיש רק אם חלפו 12 חודשים מקביעת הוועדה הרפואית את קביעתה האחרונה בנושא ניידות האדם (או הוועדה לעררים). במידה וטרם חלפו 12 חודשים, ניתן לפנות ישירות לביטוח לאומי ולבקש בדיקה חוזרת בצירוף המסמכים הרלוונטיים. חשוב לציין כי אחראי מטעם ביטוח לאומי הוא זה שיקבע האם יש צורך בבדיקה מחודשת עקב החמרה.

אגב, זה יכול לעבוד גם לצד השני…

אנו מתכוונים לכך שהביטוח הלאומי, עם הגשת המסמכים החדשים, יכול "להקל" במצבו הרפואי של האדם לעניין הניידות, עניין שיתבטא גם בנושא הטבות והגמלה. בנוסף, ביטוח לאומי עשוי לדרוש בעצמו בדיקה מחודשת אם וכאשר יוודע לו שמצבו הרפואי של האדם השתפר.

כיצד ניתן להימנע משני המצבים הלא רצויים?

שני המצבים כאמור, הם: קביעת אחוזי ניידות נמוכים יותר ודרישה לבדיקה מחודשת עקב שיפור במצב הרפואי של האדם כדי להימנע מכך, יש לשים דגש רב על המסמכים המוגשים לביטוח לאומי ולעשות זאת בחכמה. באופן כללי, מאוד חושב להגיש מסמכים רפואיים בלבד, רצוי של מומחים בתחום הספציפי הקשור למחלה, בו מצוין בפירוש שהייתה החמרה. מה שאמרנו נשמע לכם מובן מאליו, אולם חוב לזכור שקיימים מקרים רבים בהם אנשים מגישים מסמכים שניתן להבין מהם אמנם שחלה החמרה, אולם לא כתוב שחלה במפורש, דבר שהוא בעל פוטנציאל גבוה לטעויות מטעם הביטוח הלאומי וכד'. בנוסף, היינו ממליצים לכם להיוועץ גם גורם מקצועי מראש, שיסייע לכם לאסוף את החומר המתאים לטובת הגשתו לביטוח לאומי.

מתלבטים בקשר למסמכים שיש להגיש? מעוניינים להיוועץ אתנו? צרו קשר עוד היום!

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה