הנפקת תג נכה

קצבת ניידות מיועדת באופן עקרוני למגוון רחב של מצבים בהם אדם חווה קושי בתנועה, לרוב עקב ליקויים ברגליים. אז למי מגיע קצבת הניידות בדיוק? ומה בנוגע לאנשים הסובלים ממחלות, שלכאורה לא כוללות ליקויים ברגליים, הפוגעות בניידות?

אוכלוסיית היעד עבור קצבת הניידות

לפני גיל הפרישה: כל מי שוועדה רפואית מטעם משרד הבריאות קבעה לו אחוזי מוגבלות בניידות, וזאת על פי רשימת ליקויים מוגדרת (ליקויים ברגליים ובתנועה).

במקרה של ילד נכה. אשר מקבל קצבה מן הביטוח הלאומי, הוא יוכל לקבל הטבות בניידות (במידה ויענה לתנאים הנדרשים), במקום הקצבה. כך גם אדם אשר מקבל קצבה לשירותים מיוחדים מן המוסד לביטוח לאומי, יצטרך לבחור בין הקצבה לבין גמלת הניידות.

לאחר גיל הפרישה: כל מי אשר קיבל בעבר קצבת ניידות, עדיין עונה לתנאי הזכאות לקבלת הגמלה וכמו כן, עונה על אחד מן התנאים הללו: אדם שקיבל קצבת ניידות בסמוך לגיל הפרישה, אדם שקיבל הלוואה עומדת בתוך 4 השנים שקדמו לפרישה, אדם שקיבל הלוואה עומדת לרכישת רכב אשר גם אחרי גיל הפרישה עדיין נמצא ברשותו ובבעלותו. כמו כן, יתכן ואדם כזה יוכל לקבל רק הלוואה עומדת במידה ואין לו רישיון נהיגה. בנוסף, חשוב לציין שההטבות תלויות בגורמים נוספים, כגון שנת הלידה, יכולת לנהוג ועוד.

התחום האפור: ליקויים ומחלות אשר עשויות לגרום לקושי בניידות

שיטוט קצר ברחבי האינטרנט יחשוף אתכם למגוון רחב של מצבים בהם אדם חלילה יכול לחוות קושי בניידות, ללא ליקוי מסוים ברגלים דווקא. כך, ניתן למצוא למשל מחלות עצביות, מחלות דם, סכרת ועוד מצבים רבים אחרים. במקרים כאלה, קיימת סבירות כי ביטוח לאומי לא יקבל את התביעה, במידה והאדם לא יצליח להוכיח כי קיים קשר בין מחלתו ובין קושי בניידות\נכות. אז מה ניתן לעשות?

תחילה, מומלץ תמיד לגשת לרופא מומחה למחלה הספציפית בה האדם חולה. נכון, רופאים אינם מומחים לתקנות ביטוח לאומי, אך הם כן יכולים לסייע בהבנת הליקוי החופף למחלה. שנית, באופן כללי ביותר, נציין כי יש להוכיח בעיקר הגבלות הקשורות לתנועה, הליכה וכד'. עם זאת, נציין כי לא כל קושי בהליכה יביא בהכרח לקבלת קצבת ניידות.

צרו קשר לייעוץ חינם


כתיבת תגובה

תגיות

 • תו נכה לחולי לב

  חולי לב מסוימים עשויים להיות זכאים לתו נכה שיקל עליהם בהתנהלות היומיומית במצבם. אולם, יש לדעת כי לשם הגדלת הסיכויים לקבלת תו הנכה, יש להגיש לאגף הרישוי את המסמכים הרלוונטיים ביותר המעידים על לקותו של האדם ומצב בריאותו המדויקים.

  14 באוגוסט 2018
 • סוגי תו נכה

  החוק הישראלי קבע זה מכבר כי זכות החנייה תהיה זהה לכל בעלי תגי חניית הנכים. אם כך, מדוע בישראל עדיין מונפקים סוגי תגי חניה שונים?

  14 באוגוסט 2018
 • כמה אחוזי נכות צריך בשביל תו נכה?

  בפירוט תנאי הזכאות לתו הנכה מצוין גם אחוז נכות מינימאלי, שנקבע על פי החלטת וועדה רפואית של ביטוח לאומי. האם קיומה של קביעת אחוז נכות הינה הכרחית עבור קבלת תו הנכה?

  14 באוגוסט 2018
 • המלצת רופא לתו נכה

  חלק מן המסמכים הרפואיים שנדרשים אנשים להגיש לאגף הרישוי עבור קבלת תו נכה הם המלצת רופא מומחה בתחום הלקות של האדם. בהתחשב בעובדה שבאגף הרישוי יושב רופא מטעם הבודק את המסמכים הרפואיים, עד כמה המלצת הרופא משפיעה?

  14 באוגוסט 2018
איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה