מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי. כלכלנים מסבירים שקרוב ל-550 אלף חשבונות בישראל מוגדרים בתוך חשבונות ללא תנועה או פקל"ת (פיקדון ללא תנועה). זהו סכום עתק של כסף, שרובו הולך ונשחק וחלקו הגדול אפילו לא ידוע ולא מוכר לבעליו החוקיים. 

הגיע הזמן שהציבור יתעורר (אולי גם לכם זה כדאי)

הבנקים ומוסדות פיננסיים בישראל נמצאים תחת פיקוח. כלל חשוב שמחייב את המוסדות הפיננסיים הוא ליידע את הציבור על כך שקיימים ברשותו כספים רדומים. זוהי מעין קריאה לפעולה. הזמנה לקום ולעשות מעשה, להורות להפקיד את הכסף בתוכנית חיסכון או לבחור אפיק אחר. אפילו, במקרה הצורך, למשוך את הכסף לצורך כל שימוש שהוא, הפקדה לפנסיה, חיסכון לילדים, קניית בית, לא משנה מה.

אך מסתבר כי הרבה אנשים לא מקבלים הודעות או דיווחים. אנשים שפתחו חשבון לפני שנים ועברו דירות. אנשים שלבנקים לא רשומה כתובתם המדויקת. ויש גם חשבונות של אנשים שנפטרו. אותם אנשים, ז"ל, שבעצם אולי לא זכרו שיש לזכותם כספים. או שפשוט הידע הזה לא הגיע ליורשים כחוק. 

את כל הכספים הללו כדאי "להעיר". ולכך כדאי גם להוסיף שיש זכויות במוצרים פיננסיים גם מחוץ למערכת הבנקאית. קופות גמל וקרנות השתלמות. קופות פנסיה וחסכונות המשולבים עם ביטוחי חיים. אין ספק, הגיע הזמן שהציבור יתעורר (אולי גם לכם זה כדאי). 

כיצד לעורר כסף רדום 

כדי לעורר כסף רדום יש ליצור קשר עם הבנק. לעיתים יש צורך להזדהות כבעלי החשבון או להמציא מסמכים. כך למשל בתור יורשים, יש להמציא תעודת פטירה, צו ירושה, צו מימוש צוואה. כלומר, יש להוכיח כי הכספים הרדומים שייכים לכם. אולם מה עושים אם אתם כלל לא בטוחים אם יש כספים רדומים המגיעים לכם? יש לכך פתרון. הפתרון נקרא – אופקים. חברת אופקים מתמחה באיתור כספים ומימוש זכויות פיננסיות (למשל החזרי מס). איתור חשבונות ישנים ורדומים, איתור קופות גמל וזכויות השייכות לכם.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019
 • מציאת כספים אבודים

  בישראל, כיום, יש הרבה מאוד מיליונים (מעל למאות מיליונים, למעשה) של שקלים שלאיש אין מושג למי באמת הם שייכים. על פי נתוני בנק ישראל, יש חצי מיליון חשבונות בנק שמוגדרים כ"חשבונות רדומים".

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה