הנפקת תג נכה

תו חניה לנכה – כשמו כן הוא, מעניק אפשרויות חניה לנכים. ההטבות משתנות בהתאם לסוג ואחוזי הנכות, ועשויות לכלול חניה במקומות מוגדרים כמקומות חניה לנכים, חניה במקומות אסורים לחניה, אולם רק כל עוד החניה אינה מפריעה לתנועת רכבים תקינה, חניה ללא תשלום באזורי חניה בתשלום ועוד. חשוב לציין שההטבות ניתנות עבור הרכב הרשום לניידות הנכה, כאשר מותר לרשום על פי החוק שני רכבים לכל היותר על שם נכה אחד (על הרכב השני יש להוסיף תשלום אגרה בסך 27 שקלים).

כיצד ניתן לבטל דוח חניה?
לא אחת מתרחשות סיטואציות לא נעימות, במסגרתן מוצמד לרכב בעל תו חניה לנכה דוח חניה. לעיתים רבות הדבר מתרחש בשל בורות של הפקח התורן, אשר לא שם לב לתו החניה שמוצמד לרכב; יש אשר מותר לרכב לחנות בחניית נכים ללא הצמדת התו לרכב על פי חוק (לדוגמה- באזורי חניה הסמוכים לתמרורי חניית נכים בעלי פגיעות רגליים, בעלי רקע כחול) והמגוון עוד רחב.
כאשר בעל רכב המורשה לחנות בחניית נכים מגלה כי קיבל דוח חניה, עליו לוודא בראש ובראשונה כי החניה מותרת במקום בו חנה. לאחר מכן, על בעל הרכב להגיש טופס ערעור על דוח חניה, כאשר רצוי שיכלול מסמכים רלוונטיים דוגמת תמונת אופן החניה, אסמכתא רפואית המורה על מצב הנכה והזכויות המותרת לו מתוקף תו החניה שברשותו. במידה והעירייה לא קיבלה את הבקשה, ניתן להגיש בקשה להישפט בנושא בבית משפט.

קבלת סיוע בערעור על דוח חניה
במידה להימנע מסחבת מיותרת בכל הנוגע לבירוקרטיה הקשורה לערעור על דוח חניה, מומלץ לפנות לחברת מימוש זכויות רפואיות. החברה תוודא כי כלל המסמכים הרלוונטיים כלולים בערעור, תסייע בפנייה לעירייה ותחסוך זמן יקר. ככלל, בכל הפרוצדורות הקשורות לתו חניה לנכה (הוצאת תו חניה, דחיית בקשת הוצאת תו חניה ועוד) מומלץ לפנות לחברת מימוש זכויות מובילה ומוכרת דוגמת חברת אופקים. לחברת אופקים ניסיון רב בהענקת סיוע בנושא תו הנכה, והיא מקפידה להעניק שירות מקצועי ,יעיל ומהיר.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה