הנפקת תג נכה

הטופס הבסיסי אשר כל מבקש תו חניה לנכה נדרש להגיש למשרד הרישוי הינו "טופס בקשה לתו נכה ואגרה מופחתת". האם מומלץ למלא אותו לבד ולאילו תרחישים כדאי להיערך?

זכאים לתו החניה

קיימים מספר תנאים בסיסיים לזכאות לתו החניה לנכים, והם: נכה אשר זקוק לרכב עקב נכות ברגליים, נכה אשר תנועה בדרכים ללא רכב עלולה לסכנו ודרגת נכותו לא יורדת מ-60%, נכה אשר זקוק לכסא גלגלים עקב מוגבלותו בהליכה. חשוב לציין כי קיימים קריטריונים אחרים ומפורטים יותר באשר למצבים שונים של נכות וכד'.

"טופס בקשה לתג נכה ופטור מאגרת רישוי"

טופס הבקשה לתו נכה ופטור מאגרת רישוי הוא השלב הראשון לקבלת תו הנכה. מלבד טופס זה, יש להגיש בנוסף מסמכים שונים אשר מפורטים באתר משרד התחבורה ורלוונטיים כמובן למקרה הספציפי של המבקש, לרבות מסמכים רפואיים עדכניים מרופא ומכתב חתום על ידי הנכה עצמו ובו פרטים מזהים של הרכב.

האם קיים צורך במילוי הטופס עם גורם מקצועי?

כעיקרון, "אין חובה כזו" אולם הדבר מומלץ בעיקר עבור נכים מסוגים שונים אשר מצבם הרפואי איננו עונה בהכרח לקריטריונים המנוסחים ברשויות המדינה. בדרך כלל, יהיה על חולים לכאלה להוכיח את נכותם על ידי טפסים בלבד לכן במקרים כאלה, מומלץ ביותר להיוועץ אודות הטפסים שיש לצרף לטופס הבקשה עצמו וכן, המידע שיופיע בהם.

אגב, את הטפסים ניתן אומנם להגיש גם באופן מקוון, אך על מנת לזרז את התהליך, רצוי ביותר (במידת האפשר) להגיש אותם לפקיד הנמצא במשרד התחבורה.

ובמידה והאדם ירצה להגיש ערעור

למרות שניתן לערער על ההחלטה במקרה בו הבקשה נדחתה, נציין כי ניתן לערער רק לאחר 90 יום, דהיינו, שלושה חודשים ממועד הדחייה עצמו. כאשר לוקחים בחשבון את כלל המצבים האפשריים שיכולים להביא לדחייה חלילה של הבקשה, למשל נכות זמנית, מחלות אשר קשורות באופן עקיף לליקויים ברגליים או לקשיים התניידות וכד', מדובר בתרחיש ריאלי אשר יש להיערך אליו מראש ולדאוג כמובן, שהבקשה השנייה לא תידחה. זכרו כי תו חניה לנכה מאפשר לכם לקבל מספר הטבות אשר וודאי לא שווה לוותר עליהן.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • חידוש תו נכה לאוטו

  נדרשים לחדש את תו הנכה העומד לרשותכם? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב על הליכי חידוש תו נכה לאוטו.

  28 בנובמבר 2018
 • תו נכה לחולה פרקינסון

  קבלת תג הנכה מחייבת הגשת מסמכים וטפסים רבים ומפורטים ככל האפשר המעידים על מצב החולה. כמו כן, יש להגיש מסמכים הנוגעים לרכב או לרכבים עבורם נדרש תג הנכה.

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה אפילפסיה

  את הזכאות לתג נכה קובעת וועדה מיוחדת היושבת באגף הרישוי. הוועדה הפנימית, מורכבת גם מרופא מקומי והיא היחידה המוסמכת לקבוע זכאות לתו נכה וזאת על פי מסמכים רפואיים

  3 בספטמבר 2018
 • תו נכה לחולה לב

  מחלת לב פוגעת באיכות חייו של החולה ומאלצת אותו להתמודד גם עם סוגיות בירוקרטיות לקבלת זכויותיו השונות. המומחים שלנו באופקים, מקלים עליך ועומדים לרשותך..

  3 בספטמבר 2018
איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה