הנפקת תג נכה

חלק מן המסמכים הרפואיים שנדרשים אנשים להגיש לאגף הרישוי עבור קבלת תו נכה הם המלצת רופא מומחה בתחום הלקות של האדם. בהתחשב בעובדה שבאגף הרישוי יושב רופא מטעם הבודק את המסמכים הרפואיים, עד כמה המלצת הרופא משפיעה?

זכאות לתג החניה לנכה

באופן כללי, בשונה מזכאויות שונות הקשורות בנכות במדינת ישראל, עבור קבלת תג הנכה האדם לא יתבקש להגיע לבדיקה בוועדה רפואית שתקבע את זכאותו. במקום, יידרש האדם המבקש להנפיק תג נכה, להגיש מסמכים שונים לאגף הרישוי שביניהם אישור של משרד הבריאות (במידה ונבדקה ניידות לפני גיל 67) ובמידה ולא קיים אישור מוגבלות בניידות מטעם משרד הבריאות, יש להגיש מסמכים מרופא מומחה בתחום מחלתו של האדם, אשר יכללו התייחסות פרטנית לנושא המוגבלות בניידות והקושי בתנועה. כמו כן, על המסמכים להיות עדכניים.

עד כמה המלצת הרופא משפיעה על החלטת אגף הרישוי?

ככלל, המלצת הרופא הינה חשובה ביותר, שכן מדובר במסמך המעיד על מצבו הרפואי של האדם והזדקקותו המעשית לתו הנכה. עם זאת, הקריטריונים המדויקים המשמשים לקביעת זכאותו של האדם לתג נכה באגף הרישוי אינם ידועים לציבור באופן מלא. יתר על כן, באגף הרישוי יושב רופא שתפקידו הינה בחינת המסמכים הרפואיים, רופא שתחום מומחיותו איינו תמיד נוגע לתחום הלקות הרפואית של האדם המבקש את תו הנכה. חשוב לציין כי המלצת הרופא חיונית גם במקרה בו אדם מעוניין לחדש את תו הנכה, לאחר שפג תוקפו.

מה ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת תו הנכה?

לצערנו, קבלת תו הנכה עלולה להיות מסובכת ומורכבת, בייחוד כשלא ניתן להבטיח שרופא אגף הרישוי ייתן את דעתו לכלל הסעיפים במסמכים הרפואיים המעידים על לקותו של האדם והזדקקותו לתו הנכה. עם זאת, ניתן להגדיל את הסיכויים לקבלת תו הנכה על ידי פניה לגורם מקצועי ומומחה בתחום, אשר בהתבסס על ניסיון של לקוחותיו, ידע להפנות אתכם לקבלת המסמכים הרפואיים המדויקים והעדכניים ביותר הקשורים למצבכם. חשוב לזכור, כי קיימת חשיבות לאותם מסמכים גם במקרה של ערעור על החלטת אגף הרישוי.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה