הנפקת תג נכה

על פניו, הוצאת תו נכה לא נראית כמו מלאכה מורכבת יתר על המידה. לכאורה, כל שיש לעשות הוא לספק כמה מסמכים, להמתין זמן מה ובסיומו מתקבל התו המיוחל. ניסיון העבר מלמד שלא כך המצב. למעשה, אחוז ניכר מבקשות הוצאת תו נכה המגיעות לוועדה הקובעת את הזכאות לתו הנכה, (וועדה בראשות רופא מוסמך, המשויכת למשרד התחבורה) נדחות, לעיתים אף ללא הנמקה כלל. בנוסף, לא אחת מתקבל תו הנכה, אולם ההטבות המגיעות עימו אינן מותאמות כיאה למצב הנכה. כיצד אם כן ניתן לערער על החלטות הוועדה?
ככלל, היה ונדחתה הבקשה להוצאת תו הנכה, בידי הנכה עומדת האפשרות להגשת ערעור על הדחייה בפרק זמן של 90 יום ממועד הדחייה. במידה והערעור נדחה אף הוא, ניתן להגיש ערעור נוסף כעבור שנה מרגע דחיית הערעור (ולא ממועד דחיית הבקשה המקורית).

הגשת ערעור מקצועי ויעיל
במטרה למנוע מבעוד מועד מצבים לא נעימים, במסגרתם נדרש הנכה להגיש ערעורים כאלו ואחרים על החלטות הוועדה, מומלץ לפנות לחברת מימוש זכויות רפואיות המתמחה בנושאים כאלו בפרט. חברה מסוג זה תדאג למטב את כלל הזכויות המגיעות לנכה במסגרת תו הנכה. במצבים בהם מעוניין הנכה להגיש ערעור למשרד התחבורה, בין מפאת דחיית הבקשה הראשונית להוצאת התו, ובין אם הנכה זכאי להטבות נוספות שלא נכללות במסגרת התו שקיבל, מומלץ גם כן לפנות לחברת מימוש זכויות רפואיות. חברה שכזו תדאג לנסח ערעור באופן מקצועי, שיפרט מדוע מגיע לנכה תו חניה כחוק, ותסב את תשומת לב הוועדה הרפואית למצבו הרפואי של הנכה.
חברת אופקים נחשבת לחברה מובילה בקנה מידה ארצי בכל הקשור למימוש זכויות הנכה בקבלת תו נכה, וכן שאר אפשרויות מימוש זכויות רפואיות. החברה תוודא כי כל בקשה מטופלת במהירות המרבית, תחסוך בירוקרטיה מיותרת וזמן רב, ותמנע אי נעימות רבה. החברה מטפלת בנוסף בפניות בנוגע לבקשות ערעור למשרד התחבורה, ותדאג לכלול בערעור את כלל הפרטים הדרושים למקסום הזכויות המגיעות לנכה בהתאם לחוק. כל זאת, בליווי שירות אדיב יעיל ומקצועי מרגע פניית הלקוח ועד קבלת התו המיוחל.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה