לפני לא מעט שנים, קופות הגמל נוהלו בבנקים. כלומר, כדי לפתוח קופת גמל חדשה, כל מה שהיה צריך לעשות זה לדבר עם פקיד הבנק. כך פתח הציבור אין ספור קופות גמל שהן למעשה תוכניות חיסכון מיוחדות, ל-15 שנה. זה היה מוצר מאוד מבוקש שגם הורים פתחו עבור הילדים. לאורך השנים, הצטברו לא מעט קופות שבעליהם שכחו מהם. כמו כן, קיימות קופות על שם אנשים שנפטרו, שעד כה לא הגיעו איש ואמר את הדבר המתבקש – "הכסף הזה שלי!"

על פי דיווח של בנק ישראל, ישנו הר של שקלים שאיש לא דורש. הר בגודל של יותר מ-6 מיליארד ₪. קשה להאמין, נכון? אבל זו עובדה. חלק מהכסף מופקד בחשבונות רדומים. חלק מהכסף מופקד בפיקדונות ללא תנועה. חלק מהכסף שוכב וישן לו בחשבון עמית בחברות המנהלות סכומי כסף אדירים. איתור קופות גמל עשוי להיות רלוונטי מאוד גם בשבילכם. שווה לבדוק, כי זה הכסף שלכם. 

החלפתם עבודה פעם? יכול להיות שכך איבדתם קופה

גם אם בדרך כלל אתם אנשים מאוד מסודרים, נוכל לתאר לכם בקלות מצב שבו "איבדתם" קופת גמל. אגב, זה נכון גם לגבי קרנות השתלמות או כל מיני קופות פנסיה, ביטוחי מנהלים וכדומה. בכל פעם שמתחילים עבודה חדשה, לפעמים מיד ולפעמים לאחר כמה חודשים, מקובל שהמעסיק פותח לעובד קופת גמל, קרן השלמות וקרן פנסיה. לא תמיד מקבלים הכל. לפעמים עם הוותק מוסיפים עוד תנאים. אך הדבר החשוב לענייננו הינו שלא בטוח שכשעברתם מקום עבודה ושיניתם מעסיק, ההפקדות נשארו לאותה הקופה. למעשה, בדרך כלל פותחים חשבון אחר, לפעמים בקופה אחרת לחלוטין ולפעמים באותה הקופה. כי כל המעסיק הינו גוף נפרד שמנוהל אחרת. זהו שורש המצב שגורם לאנשים לאבד את הקשר עם חסכונות פנסיוניים, שחלקם שווים הרבה (מאוד) כסף. 

כך תאתרו את הכספים שלכם!

אם לא תצליחו למצוא את המסמכים שבהם כתוב אילו קופות פתחתם, אל תרימו ידיים. פנו בהקדם לחברת אופקים. בחברה מתמחים בשלל נושאים פיננסיים כגון איתור קופות גמל ללקוח, החזרי מס ואיתור חשבונות בנק רדומים. זכרו – זה הכסף שלכם.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה