אם פעם איבדתם ארנק מלא כסף מזומן, אתם יודעים כמה שזה מעצבן. במיוחד אם לא נמצא מוצא ישר שהחזיר את האבדה. אבל יש תופעה אפילו יותר מעצבנת, של כספים אבודים בהיקפים שאפילו לא תיארתם לעצמכם. ומה שחשוב לומר בכל הסיפור הזה – אולם גם לכם מגיע. אחרי שתקראו את הדברים החשובים שיש לנו לומר, תדעו איך לבדוק אם מחכה כסף שמגיע לכם. 

המשמעות הציבורית של איתור כספים אבודים 

נסו לנחש כמה חשבונות רדומים קיימים בבנקים בארץ. אלף? עשרת אלפים? חמישים אלף? תאינו או לא, המשמעות הציבורית (והאישית) רחבה הרבה יותר מזה. כמה מאות אלפי חשבונות בארץ מוגדרים כחשבונות ללא תנועה או חשבונות רדומים. הרבה מאוד פעמים, בעלי החשבון או היורשים אפילו לא מודעים לכך שבבנק אחד או לפעמים יותר, עומדים לרשותם כספים. 

ואם אתם חושבים שמדובר בחשבונות זניחים, עם כמה שקלים פה ושם, רק תנסו לדמיין לפניכם את הר השקלים הבא. לא אחד, לא שניים, לא שלושה ולא ארבעה, יותר משישה מיליארד ₪ נמצאים שם. בהר של שקלים, כספים שאם בעליהם לא ינסו לאתר, לעולם לא ימצאו. 

גם חסכונות, גם פיקדונות, ועוד כספים שאפשר לאתר 

את הדבר הכי חשוב שאתם צריכים בדרך לאיתור כספים אבודים שאולי שייכים לכם אתם קיבלתם בזה הרגע. זו המודעות לכך שהתופעה הזאת רחבה מאוד. אלה כספים שיכולים להיות סגורים בתוך חשבונות עו"ש ישנים. הם יכולים להימצא בתוך פיקדונות או תוכניות חיסכון שנפתחו לפני שנים (אפילו בידי ההורים שלכם). לאורך השנים, גם כספים בקופות גמל או פנסיה, קרנות השתלמות ומוצרים של ביטוח משולבי חיסכון עשויים להישכח. חלק מהכספים הם זכויות של יורשים (כלומר צריך צו ירושה או מימוש צוואה לפני שמשחררים את הכסף). חלק מהכסף רשום בעצם על שמכם. 

מה עושים עכשיו? עכשיו פונים לחברת אופקים. החברה מתמחה באיתור כספים אבודים מכל הסוגים. במקום שתפנו לכל הבנקים, לכל חברות הביטוח, לכל קופות הגמל, לכל המקורות השונים ברחבי הארץ. מבצעים את הבדיקה בשבילכם ומוצאים את הכספים שלכם.

צרו קשר לייעוץ חינם


תגיות

 • כספי פיצויים

  סיום יחסי עובד מעביד זה משהו מאוד טבעי בשוק העבודה. כך גם מתן פיצויים או כספי פיצויים. מאז ומעולם עובדים פוטרו או התפטרו. אבל בעשרים שנה האחרונות ניתן לראות מגמה של שינויים הרבה יותר תכופים בשוק העבודה.

  19 בספטמבר 2019
 • כספים רדומים

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי.

  19 בספטמבר 2019
 • בדיקת זכאות להחזר מס

  אנשים לא אוהבים לשלם מיסים. אבל אין ברירה, זה מה שאומר החוק. אבל על פי החוק, מי שמגיע לו החזר מס פשוט צריך לבקש, למלא טפסים ולקבל. אבל, משום מה יותר מדי אנשים לא מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס. זו בדיקה שתאמר לכם כמה מגיע לכם ואם מגיע לכם.

  19 בספטמבר 2019
 • למי מגיע החזר מס

  אם חשבתם שהחזרי מס מגיעים אך ורק לבעלי עסקים, עצמאים ובעלי הון, דעו שהתמונה שונה לחלוטין. אמנם, שכירים רגילים שכל מה שקשור למס הכנסה מטופל על המעסיק (שמעביר בשמם את ניכויי המס) אבל המעסיק לא יגיש בשבילכם בקשה להחזר מס.

  19 בספטמבר 2019

כתיבת תגובה

איך נוכל לעזור לך?

צור קשר וניתן לך ייעוץ מקצועי להחזר כספים!

ייעוץ חינם
הודעה מהירה